Co nowego w przedszkolu Smyk.

VIII TYDZIEŃ WAKACJI “MAŁY NAUKOWIEC” (23.08-27.08)

PONIEDZIAŁEK

Uwaga, uwaga! Tego dnia nie zabraknie wielu emocji – Smyki wykonają prawdziwy wulkan, od którego niegdyś wyginęły dinozaury!

WTOREK

Kolejnym eksperymentem wykonanym przez nasze Smyki będzie spektakularne barwienie kapusty oraz eksperyment z wędrującą wodą. Brzmi ciekawie?

ŚRODA

Czy to możliwe by brokat uciekał? Niemożliwe a jednak! Nasze przedszkolaki sprawdzą w jaki sposób można sprawić by brokat rozsypany na wodzie zaczął uciekać oraz spróbujemy malować na mleku!

CZWARTEK

Wykonamy kolorową, piankową farbę, dzięki której powstaną wspaniałe, kolorowe obrazy!

Czeka nas kolorowanie barwnikami na soli!

VII TYDZIEŃ WAKACJI “TĘCZOWY TYDZIEŃ” (16.08-20.08)

PONIEDZIAŁEK

Tydzień rozpoczniemy od zabaw z kolorową chustą animacyjną, dzięki której utrwalimy nazwy kolorów. Sprawdzimy również jak mieszać farby oraz jakie kolory powstaną z połączenia różnych kolorów ze sobą. Na koniec wykonamy piękne, ekspresyjne obrazy malując do muzyki klasycznej!

WTOREK

Tego dnia Smyki przygotują przepyszny deser z galaretki. Dodamy do niego odrobinę bitej śmietany oraz letnie owoce. Palce lizać!

ŚRODA

Dowiemy się czym zajmuje się METEOROLOG. Dowiemy się skąd bierze się tęcza oraz wykonamy kilka doświadczeń związanych z pogodą.

CZWARTEK

Każdy Smyk będzie mógł na chwilę zamienić się w prawdziwego kolorowego, motyla, gdyż tego dnia odbędzie się u nas wielka sesja fotograficzna!

Na koniec tęczowego tygodnia postaramy się wykonać ogromną, kolorową tęczę!

VI TYDZIEŃ WAKACJI “WITAMINY TO ZDROWIE” (09.08-13.08)

PONIEDZIAŁEK

Tydzień rozpoczniemy od owocowych zagadek! Zobaczymy czy Smyki znają wszystkie owoce – nawet te najbardziej egzotyczne. Wykonamy również prace plastyczne prezentujące nasze ulubione wakacyjne owoce!

WTOREK

Kolejny dzień upłynie nam na wykonaniu przepysznych, pełnych witamin soków i koktajli owocowych! Następnie zorganizujemy wielką degustację wykonanych koktajli.

ŚRODA

Smyki korzystając z dobrodziejstw lata wykonają zdrową sałatkę owocową!

CZWARTEK

Tego dnia nasze Smyki przeniosą się do SPA, gdzie zajadając się owocami oraz pijąc zdrowe napoje będą mogły się zrelaksować. Nie zabraknie masaży oraz maseczek wykonanych z owoców i warzyw.

Na koniec tygodnia pod chmurką odbędzie się wielki PIKNIK!

V TYDZIEŃ WAKACJI “W WIOSCE SMERFÓW” (02.08-06.08)

Podczas kolejnego tygodnia wakacyjnego nasze Smyki odwiedzą wioskę Smerfów!

Poniedziałek

Razem ze Smerfetką, przedszkolaki wykonają przepiękne smerfne naszyjniki z makaronu a następnie przeniesiemy się do salonu piękności Lalusia i pomalujemy nasze twarze! 🙂

Wtorek

Przedszkolaki wraz z Osiłkiem wezmą udział w grach zręcznościowych oraz zawodach sportowych. W końcu Osiłek słynie z niezwykłej siły!

Środa

Smerf Łasuch zabierze nas na kulinarną przygodę, gdzie wykonamy przepyszne gofry posypane przepysznymi i zdrowymi owocami! 🙂

Tego dnia nasze przedszkole odwiedzą niezwykli goście – ALPAKI!

Piątek

A kiedy nadchodzi upragniony piątek, wszystkie Smerfy w Smerfnej wiosce urządzają plażowe party! Uważajcie tylko na Gargamela!! Wykonamy ogromne podobizny naszych ulubionych Smerfów!

IV TYDZIEŃ WAKACJI “MALI OKRYWCY KOSMOSU” (26.07-30.07)

W tym tygodniu wkroczymy w tajemniczy świat gwiazd i planet.

PONIEDZIAŁEK
W poniedziałek poznamy czym jest układ słoneczny, jakie planety wchodzą w jego skład oraz sami wykonamy mapę układu słonecznego.

WTOREK
Tego dnia nasze przedszkole odwiedzi mobilne kino – KINO SFERYCZNE. Podczas seansu w mobilnym planetarium będziemy mieli okazję poznać zobaczyć kosmos niemal z bliska. 🙂

ŚRODA
Przypomnimy sobie informacje dotyczące księżyca – tego czym jest i jak wygląda. Będziemy mogli również spróbować jak smakuje księżyc – wykonamy księżycowe ciasto.

CZWARTEK
Weźmiemy udział w kosmicznych zawodach sportowych. Nie zabraknie rzucania planetami do celu, chodzenia po orbicie czy zbierania gwiazdek z nieba!

Smyki wyruszą w podróż kosmiczną przygotowaną przez siebie rakietą!