Co nowego w przedszkolu Smyk.

„WSPOMNIENIA Z WAKACJI” – 29.08-31.08

W tym tygodniu nasze Przedszkolaki nauczą się jak napisać list oraz co zrobić, aby trafił on do nadawcy. Poniedziałek to dzień zagadek. Nie zabraknie również pracy plastycznej – dzieci zrobią prawdziwe skrzynki pocztowe. We wtorek czas na zabawę w pocztę. Będą pieczątki, blankiety i inne akcesoria potrzebne na poczcie. Środa to dzień zajęć sensorycznych. Pobawimy się w poszukiwaczy morskich skarbów, będziemy próbować odnaleźć muszelki zakopane w piasku. W czwartek czas na burzę mózgów – każda z grup przygotuje wakacyjną krzyżówkę. W piątek napiszemy listy, które trafią do ozdobionych przez dzieci butelek.

„W ŚWIECIE SZTUKI” – 22.08-26.08

Smyki w tym tygodniu będą rozwijać swoje artystyczne pasję oraz swoją kreatywność. W poniedziałek weźmiemy udział w wystawie obrazów najsławniejszych zagranicznych oraz polskich malarzy.  Smyki również same będą mogły spróbować swych sił w tworzeniu pięknych dzieł – weźmiemy udział w malarskim plenerze. We wtorek wykonamy spektakularne, ogromne łapacze snów. Środa to czas malowania na folii strechowej zawieszonej w naszym ogrodzie przy muzyce, która wyzwoli w naszych Smykach kreatywność.  W czwartek wykonamy sensoryczne mandale z naturalnych składników. Wykorzystamy źdźbła traw, kwiaty, ziarenka czy makaron. Piątek upłynie nam na tworzeniu pięknych skrzydeł motyla w których nasze Smyki zostaną następnie sfotografowane.

„W KRÓLESTWIE ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH” – 16.08-19.08

W tym tygodniu przedszkolaki zanurzą się w świat zwierząt egzotycznych. W poniedziałek dowiemy się różnych ciekawostek dotyczących życia zwierząt egzotycznych oraz nauczymy się piosenki o krokodylu I żyrafie. We wtorek wykonamy pyszną sałatkę z egzotycznych owoców, nie zabraknie ananasów, granatów czy bananów. W środę czeka nas przeprawa przez dżungle i slalom pomiędzy lianami. Ciekawe komu uda się pokonać slalom w jak najkrótszym czasie. W czwartek przedszkolaki wykonają a następnie ułożą ogromne puzzle XXL przedstawiające egzotyczne zwierzęta. W piątek będziemy poszukiwać krokodyli w błocie a na koniec wykonamy piękne lwie maski.