23.09.2019r. Powitanie Jesieni

23 września  zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbędzie się impreza „Powitanie Jesieni”, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.
Celem zabaw związanych z tematyką będzie utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Zaraz po śniadaniu przebierzemy się w kolorowe stroje jesienne. Pani Lato przypomniała dzieciom o darach, jakie ze sobą niosła przez ostatnie miesiące: słoneczko, plażę, pluskanie w wodzie, owoce leśne…. ale wesołe zabawy przerwała Pani Jesień, która dzisiaj zaczęła swoje panowanie. Weszła z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… oraz pędzlem, którym zaczęła już malować świat na jesienne barwy.

Opublikowano w Terminarz.