29-31.08.2018r. Dni adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych

Serdecznie zapraszamy naszych przyszłych przedszkolaków , którzy rozpoczynają z nami przygodę w roku szkolnym 2018/19 na dni adaptacyjne. Dni adaptacyjne odbywać się będą w dniach 29,30 i 31 sierpień w godzinach 10.00-11.30.

20-24.08.2018r. VIII tydzień wakacji ,, Dziki zachód „

II Tydzień „ Tydzień Country”

1 dzień  – Początek tygodnia zaczniemy wprowadzenia i wyjaśnienia dzieciom czym dokładnie zajmowali się kowboje. Później przejdziemy do  zabawy  – pojedynek kowbojski oraz od ucieczki więźniów.

2 dzień  – Dzieci w tym dniu będą próbować swoich sił w : rzut podkową , rzut do puszek, nie zabraknie również znanego wszystkim , poszukiwania złota. Każdy punkt to złota moneta. Wygrywa ten, kto uzbiera najwiecej monet.

3 dzień  – Ten dzień minie nam pod nazwą „ Jak zostać dr. Queen” . Dzieci nauczą się opatrywać rany mierzyć temperaturę. Tego dnia nasze przedszkole zmieni się w prawdziwą izbę przyjęć

4 dzień  – Dzieci nauczą się lokalnego tańca oraz przygotują smakołyki Dzikiego Zachodu.

5 dzień  – Na zakończenie tygodnia zrobimy sprawdzian Chucka Mlekasa

30.07-03.08.2018r. V tydzień wakacji ,,Kosmos”

K1 dzień – Dzieci Poznają Marsjanina Tomagochi ,który opowie o kosmosie i odległych planetach oraz pokaże jakim pojazdem kosmicznym do nas przybył . Będzie miał dla dzieci zadanie aby namalowały własną wymyśloną planetę.

2 dzień – Nasza sala zamieni się w niebo ! (Salę ubierzemy tym razem na czarno- granatowo  , na suficie zawiesimy wiszące planety z poprzedniego dnia, oraz świecące gwiazdki)

3 dzień- zdobywanie odznaki „ Małego Kosmonauty” aby ją zdobyć należy przejść przez liczne  próby i trudne zadania, które wymagają wiele odwagi.

4 dzień – Kosmiczne jedzenie dla prawdziwego ufoludka. Tego dnia przygotujemy pyszne i zdrowe przysmaki.

5 dzień – Zbudujemy kosmiczny pojazd. Budowa takiego pojazdu to poważna sprawa. Najpierw trzeba się odpowiednio przygotować , opracować plan wspólnie z naszym Marsjaninem a następnie zabrać się do pracy.