Kadra

Wiedza, doświadczenie, zabawa i pasja – to nas łączy. Tworzymy wykształcony, profesjonalny zespół. Mamy ogromne szczęście, bo robimy to co umiemy i lubimy. Jesteśmy kreatywni , ciągle poszukujemy i doskonalimy swoją wiedzę. Świat się zmienia, a my dotrzymujemy mu kroku. 🙂 W pracy wykorzystujemy to co sprawdzone i co nowe- najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka. Oferujemy najwyższy poziom opieki i wychowania  dla Państwa pociech.

Karolina Rybkowska – Dyrektor, nauczyciel

117400597_951412418668970_7621179877456138221_nAbsolwentka studiów  z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i edukacji wczesnoszkolnej oraz studiów magisterskich z zakresu rehabilitacji społeczno – zawodowej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. W pracy z dziećmi przede wszystkim kieruje się indywidualnymi potrzebami i możliwościami dziecka poprzez wzmacnianie mocnych stron rozwoju a niwelowanie tych słabszych. Uważa, że jednym z podstawowych elementów pracy z dzieckiem jest stworzenie mu przyjaznego i bezpiecznego środowiska do rozwoju. Praca z dziećmi daje jej bardzo dużo radości a obserwowanie postępów podopiecznych jest największą motywacją do działania. Każdy dzień traktuje jako wyzwanie, a uśmiech i radość dziecka są dla niej najlepszą nagrodą. W przedszkolu jest wychowawca grupy „Liski”. Posiada ukończone szkolenia z zakresu „Dyscypliny bez Nakazów” wg. Agnieszki Chartanowicz, „Metody aktywnego słuchania muzyki” wg. Batii Strauss, „STEAM-owa Glottodydaktyka”, „Piosenka i ruch” wg. Marii Tomaszewskiej, „Podstawy czytania sylabowego”, „Jak pracować z klasą, w której jest uczeń z zespołem Aspergera lub autyzmem”, które stosuje w codziennej pracy z dziećmi. Dodatkowo ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Angelina Mroczkiewicz – nauczyciel

IMG_6562Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. ZNP na kierunku  Pedagogika Wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.  Swoją pracę z przedszkolem rozpoczęła w 2012 r. W przedszkolu SMYK jest wychowawcą grupy „Gumisie”. Praca z dziećmi daje jej dużo radości oraz satysfakcji, inspiruje ją dziecięca niepowtarzalność i wyobraźnia. Jest osobą otwarta,  uśmiechniętą, pozytywnie nastawioną do życia. Jej celem w pracy jest stworzenie dzieciom przyjaznej domowej atmosfery,  a także zapewnienie im bezpieczeństwa i poczucia, że są kimś wyjątkowym. Ukończyła wiele szkoleń min.  ,,Wesołe języczki”, oraz kurs ,,Muzykoterapia”, „Show Pedagogika” wg. Agnieszki Chartanowicz, „W krainie papieru – zabawy ruchowe do wierszy i piosenek”, które stosuje podczas codziennej pracy ze swoimi wychowankami. Dodatkowo ukończyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Izabela Lisovyk – nauczyciel

izaAbsolwentka Społecznej Akademii Nauk w  Warszawie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Jest osobą kreatywną i ciepłą. Priorytetem dla niej jest wszechstronne poznanie dziecka, zaspokojenie jego potrzeb oraz stworzenie warunków zapewniających mu poczucie bezpieczeństwa. W przedszkolu obecnie jest wychowawcą w grupie „Smerfy”. Pracę z dziećmi uważa za pracę marzeń. Ukończyła między innymi kurs „Profilaktyka zaburzeń SI”, „Melorytmiczna koncepcja wspomagająca naukę czytania”, których założenia wdraża w codziennej pracy z dziećmi. Ukończyła również kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Edyta Karczemska – nauczyciel

IMG_6561Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie. Ze naszym przedszkolem związana jest od 2007 r i w tym czasie była nauczycielem w różnych grupach wiekowych. Jest osobą kreatywną i spontaniczną. Lubi zaskakiwać dzieci ciekawymi zabawami i różnymi formami aktywności plastycznej. Podczas pracy ze swoimi podopiecznymi najważniejszy jest uśmiech na twarzy dziecka. W przedszkolu jest wychowawcą grupy „Sówki”. Ukończyła wiele kursów doszkalających min. „Muzykoterapia”, „Edukacja Matematyczna Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, „Formy aktywności plastycznej we wczesnej edukacji dziecka”. Posiada również ukończony kurs z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Renata Kostrzewa – pomoc nauczyciela

IMG_6559Pracę z dziećmi traktuje jako swoją życiową pasję, a uśmiech dziecka jako najlepszą motywację do dalszej pracy. Dla Cioci Renatki nie ma zadań niemożliwych do wykonania, zawsze pełna pasji i zaangażowania stwarza dzieciom pełną bezpieczeństwa i niemal rodzinną atmosferę. Pełna kreatywnych pomysłów, stara się umilić naszym podopiecznym czas spędzony w naszym przedszkolu. Ukończyła min. szkolenie z zakresu „Agresywne dziecko w grupie – metody socjoterapeutyczne”.

Zajęcia dodatkowe – instruktorzy

Mateusz Miernecki – język angielski

mati-mNaucza różnymi metodami, dostosowując je do indywidualnych potrzeb każdego ucznia tak aby rozwinąć wszystkie zdolności językowe, przede wszystkim przełamać barierę mówienia. Stara się zachęcić dzieci do nauki języka poprzez wprowadzanie gier i zabaw ruchowych.

Kamil Rutkowski – rytmika

rytAbsolwent ZSM 1 w Warszawie w klasie saksofonu. Absolwent wydziału muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 10 lat pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia , warsztaty oraz kursy z młodzieżą.

Łukasz Kosiński – taniec

taniecDyplomowany instruktor tańca z przygotowaniem pedagogicznym, założyciel Szkoły Tańca Flash. Nauką tańca zajmuje się już prawie 10 lat, w tym 6 lat to praca z dziećmi. Aktywny tancerz i 2 v-ce Mistrz Polski, na koncie jest także Mistrzostwo Okręgu Mazowieckiego, Finał Mistrzostw Polski, Finały GPP. Ostatnim sukcesem z roku 2015 jest 3 miejsce na Open Środa Wielkopolska. Zajęcia taneczne w przedszkolu odbywają się w sposób ciekawy. Nauczanie dzieci to spełnienie marzeń. Ich chęć do tańca i trud jaki wkładają w zajęcia podwójnie motywuje i daje ogromną satysfakcję.

Antonina Szulczyk – glottodydaktyka

GLLOAbsolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filologia polska, ukończyła specjalizację nauki języka polskiego , jako języka obcego, co czyni ja glottodydaktyczką obcojęzyczną, inaczej lektorką języka polskiego , jako obcego.  W pracy z dziećmi jest zawsze kreatywna, jej zajęcia są ciekawe i rozbudzają zainteresowanie dzieci językiem polskim.

Antonina Domalska – Szulczyk – ceramika

cerZ wykształcenia jest instruktorem kulturalno-wychowawczym o specjalności teatr. Zawsze interesowała się sztuką, zwłaszcza twórczością plastyczną , dlatego zdecydowała się na szereg kursów ceramicznych. Od pięciu lat prowadzi , z dużym poczuciem misji jaką jest rozwijanie wyobraźni, kreatywności i wrażliwości uczniów zajęcia ceramiczne.

Jakub Malicki – karate

Jakub MalickiZałożyciel UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki, reprezentant Polski, urodzony kumiciarz, multimedalista, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Należy do kadry narodowej kraju. Na co dzień pracuje jako instruktor karate w szkołach i prowadzi sekcje zawodniczą klubu.

Małgorzata Rudnicka – logopedia

logopAbsolwentka Wyższej Szkoły Gospodarki Europejskiej im. Alcide De Gesperii w Józefowie , magister logopedii, magister przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną. Jej pasją jest praca z dziećmi. Jako logopeda wprowadza elementy terapii aby efekty pracy były skuteczniejsze. Posiada wiele szkoleń z zakresu logopedii. Zajęcia prowadzi raz w tygodniu, zajęcia prowadzone są w dwóch formach: indywidualna terapia oraz logorytmika. Zajęcia mają na celu rozwijanie mowy biernej i czynnej a także usprawnienie aparatu artykulacyjnego oraz korygowanie wad wymowy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.