28.08- 30.08.2019r. „Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo-przyjętych”

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych w dniach od 28,08 do 30.08 w godz. od 10.00 do 11.30. Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla Dzieci, które jeszcze (z różnych powodów) nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie Dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.
Czy chcesz aby Twoje Dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola? Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?Nie zastanawiaj się dłużej! Pomóż swojemu Dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach Celem naszych spotkań jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne potrzeby każdego Dziecka. Proponujemy 1,5 godziny urozmaiconych, interesujących aktywności, przestrzegając jednocześnie zasady, że Dziecko nie musi robić niczego, czego się lęka lub na co nie ma ochoty. W czasie zajęć doświadczymy i nauczymy się: współpracy i działania w grupie, radosnych piosenek, akceptacji innych dzieci, radości tworzenia (zabawy plastyczne), zasad panujących w przedszkolu.W cyklu spotkań adaptacyjnych wprowadzamy trójstopniową metodę usamodzielniania się Dzieci:
– na początku w zajęciach wraz z Dzieckiem uczestniczy Rodzic, wspierając je w zabawie
w gronie rówieśników;
– następnie Rodzic staje się obserwatorem pracy Dziecka w grupie, pod kierunkiem pani pedagog,
– Dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie (bez Rodziców), wraz ze swoją nową ciocią przedszkolną .
W ten sposób Dzieci, zupełnie naturalnie i bezboleśnie, stają się gotowe do samodzielnej zabawy i pracy, która to gotowość pomaga rozpocząć dobry start w edukacji przedszkolnej.
Co nasze zajęcia dają Rodzicom ?Zastanawiasz się nad tym, czy Dziecko da sobie radę?
Nie myślisz o tym, jak Ty zniesiesz rozstanie, prawda? My pomyśleliśmy także o Rodzicach. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala wychowawcy skupić się na indywidualnych potrzebach Dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny pozostawiając maluchy po raz pierwszy pod opieką obcej osoby.
Serdecznie zachęcamy Rodziców do jak najczęstszych rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia adaptacyjne. Warto pytać o każdy nurtujący Państwa problem i zgłaszać wszelkie uwagi. Konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu usamodzielniania Waszego Dziecka.

19.08-23.08.2019r. „Natura wokół Nas”

Poniedziałek

W tym dniu nasze Smyki poznają pierwsze zioło lecznicze, mianowicie- MIĘTĘ! Tę aromatyczną roślinę ludzie znają i wykorzystują od tysięcy lat. Lista jej leczniczych właściwości jest bardzo długa. Mięta łagodzi dolegliwości żołądkowe, udrażnia drogi oddechowe, działa uspokajająco, dezynfekująco i uśmierza ból . Jest też doskonałym dodatkiem do orzeźwiającej lemoniady, którą nasze Smyki samodzielnie przygotują. Na zakończenie miętowego dnia wszyscy wspólnie namalujemy piękną łąkę , na której skarbów w postaci ziół nie zabraknie

Wtorek

W tym dniu czeka na nas „Kociołek Wiedźmy”. Spotkanie ze wspaniałą zielarką w pierwszej części będzie dotyczyło  różnych ciekawostek o ziołach, co można z nich zrobić, jak je stosować, czego zrywać nie wolno, jednym słowem bhp ziołowe Smyki będą miały okazję  powąchać, dotknąć, a także spróbować sezonowych świeżych ziół jak również suszonych. Następnie wspólnie w kociołku przygotują wspólnie ziołowe pomadki i balsamy do ust. Już nie możemy się doczekać!

Środa

Leśne skarby będą tematem przewodnim  w tym dniu. Wykonamy pyszne babeczki z malinkami i jeżynami! Palce lizać

Czwartek

Sprawdzimy zmysł zapachu naszych Smyków. Zajęcia sensoryczne z wykorzystaniem ziół na pewno dostarczą naszym podopiecznym mnóstwo zabawy i uśmiechu