Zajęcia dodatkowe Maj 2018

Tablica MAJ 2018-1 ZAJĘCIA DODATKOWE MAJ-1

22.05- 24.05.2018r. „Dzień Mamy i Taty”

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na przedstawienia poszczególnych grup :

22.05.3028r.(wtorek)

godz. 15.30- Grupa Tygrysków

godz. 16.00- Grupa Wiewiórek

23.05.2018r. (środa)

godz. 16.00- Grupa Smerfów

godz. 16.30- Grupa Motyli

24.05.2018r. (czwartek)

godz. 16.00- Grupa Krasnali

22.05.2018r.”Dzień Kosmosu”

Ten „kosmiczny  dzień” przyniesie wiele ciekawostek związanych zarówno z naszą planetą Ziemią, jak również z innymi planetami. Dzieci wzbogacą swoją wiedzę i słownictwo o wyrazy związane z tym tematem. Poznają planety , dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta, a także wykonają swój własny Układ Słoneczny!

21.05.2018r.”Wizyta Smoka Bartka”

W tym dniu nasze przedszkole odwiedzą niecodzienni goście: Smok Bartek oraz Pani Justynka oraz Pani Diana- dyplomowane higienistki z Lublina. Pani przeprowadzą z dziećmi zajęcia na temat profilaktyki próchnicy zębów. W czasie zajęć nasi goście przeprowadzą pogadankę o przyswajaniu zdrowych nawyków żywieniowych mających pozytywny wpływ na zdrowe zęby poprzez aktywne tworzenie plakatów przez dzieci. Omówią na przykładzie Smoka Bartka przebieg wizyty adaptacyjnej u dentysty w formie teatrzyku , w celu oswojenia dzieci z często stresującą je wizytą u dentysty.

14.05.2018r. „Wycieczka do Magicznych Ogrodów”

W tym dniu grupa Krasnali, Motyli oraz Smerfów pojedzie na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów”.Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjesz bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas. Planowany wyjazd godz. 8.30 powrót około godz. 17.00

10.05.2018r.”Sprintem do Maratonu- IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków”

Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Odpowiedni strój, rozgrzewka i zdrowe śniadanie to podstawa, by z przyjemnością i radością wyruszyć na bicie rekordów.  W tym dniu prosimy wszystkie Smyki o sportowy strój.

09.05.2018r. „Dzień Unii Europejskiej”

W tym dniu dowiemy się o  jak wygląda flaga Unii Europejskiej . Spróbujemy też wykleić maskotkę Unii – Syriusza. Zapoznamy się z hymnem – „Odą do radości”, spróbujemy  zatańczyć tańce ludowe krajów unijnych. Wykonamy flagi krajów należących do Unii. . Głównym celem całego przedsięwzięcia będzie zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.

08.05.2018r. ” Opowieść z Lodowej Krainy- spektakl”

W tym dniu grupa Motyli i Krasnali uda się na spektakl pt. „Opowieść z Lodowej Krainy” do Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Planowane wyjście o godz. 9.30 powrót około godz. 11.30.

Zajęcia dodatkowe Kwiecień 2018r.

ZAJĘCIA DODATKOWE kwiecień-1 Tablica KWIECIEŃ 2018-1

27.04.2018r. „Święto Flagi”

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja ( w naszej placówce już 27 maja), a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci .Będziemy hucznie obchodzić Święto Flagi , bo przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.