08.07.-12.07.2019r. II Tydzień Wakacji „Auta duże i małe, dla każdego doskonałe!”

Poniedziałek

Samochodowy tydzień rozpoczniemy od uporządkowania naszej wiedzy na temat :CO WIEMY o samochodach i zarejestrujemy posiadaną wiedzę w formie rysunków i siatki graficznej. Odpowiemy na pytania : z czego składa się samochód? Jakie są rodzaje samochodów i jakie marki? Kiedy wynaleziono pierwszy samochód i wiele innych, na które odpowiedzi poznamy już wkrótce!

Wtorek

Samochody niezmiennie kojarzą nam się z wyścigami! Taki wyścig powstanie w naszym przedszkolu, w którym udział wezmą dwie drużyny. Nie zabraknie  ostrych zakrętów i fantastycznych pojazdów. Uwaga pojazdy na start i ruszamy:)) Zabawa nie tylko dla chłopców , ale również i dziewczynek, które też się świetnie odnajdują w roli kierowców rajdowych:)

Środa

Każdy kierowca zna przepisy ruchu drogowego. Znaki drogowe będą naszym tematem przewodnim w tym dniu, Przedszkolaki nie tylko zapoznają się z tym, co każdy znak oznacza, ale również wykonają własne znaki drogowe w formie prac plastycznych.

Czwartek

W tym dniu wykonamy pyszne oponki! Chociaż zadnie nie będzie łatwe, nasze smyki z pewnością sobie poradzą! Czeka nas pyszny dzień!!

Piątek

Na koniec naszego samochodowego tygodnia wszyscy razem postaramy się zbudować SMYKOBUS! Co to będzie?  Na pewno coś fantastycznego, bo wyobraźnia naszych Smyków nie zna granic!

01.07-05.07.2019r. I Tydzień Wakacji pt.”Leśne skrzaty”

Poniedziałek:

Pierwszy dzień leśnej przygody rozpocznie się od utrwalenia wiedzy na temat roślin i zwierząt występujących w lasach. Nasze Smyki będą miały niełatwe zadanie! Będą musiały zmierzyć się z leśnym quizem !

Wtorek:

Tego dnia w naszym przedszkolu odbędą się sportowe zmagania! Naszym zadaniem będzie pokonywanie przeszkód, rzuty do celu, wspólny taniec. A przede wszystkim … przedszkolaki będą miały okazję zmienić się w leśne zwierzątka!

Środa:

Każdy wie jak zachowywać się w lesie oraz jak on powinien wyglądać. W związku z tym nasze przedszkolaki będą miały zadanie aby wspólnie namalować krajobraz przedstawiający piękny zielony i czysty las!

Czwartek:

Czwartego dnia naszej leśnej przygody Smyki wykonają PANKEJKI z owocami!  Oczywiście LEŚNYMI J

Piątek:

Na koniec naszego leśnego tygodnia każdy będzie miał za zadanie pokonać MATĘ SENSORYCZNĄ  wykonaną z leśnych darów ;))

Zajęcia dodatkowe Czerwiec

ZAJĘCIA DODATKOWE CZERWIEC-1