29.08- 31.08.2018 r. „Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo- przyjętych”

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych w dniach od 29 do 31.08 w godz. od 10.00 do 12.00. Zajęcia adaptacyjne są wspaniałą propozycją dla Dzieci, które jeszcze (z różnych powodów) nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznania nowych kolegów i wielu nowych przygód. Zajęcia mają na celu usamodzielnienie Dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.
Czy chcesz aby Twoje Dziecko bez stresu i z wielką radością powędrowało do przedszkola?Czy martwisz się, jak zareaguje na nowe otoczenie, nowych kolegów i nową Panią?Zastanawiasz się czy jest wystarczająco samodzielne, by podołać wszystkim wyzwaniom?Nie zastanawiaj się dłużej! Pomóż swojemu Dziecku oswoić nieznane i poznać radość bycia przedszkolakiem. Przygotuj pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach 🙂 Celem naszych spotkań jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej. Nasi nauczyciele nastawieni są na indywidualne potrzeby każdego Dziecka. Proponujemy 2 godziny urozmaiconych, interesujących aktywności, przestrzegając jednocześnie zasady, że Dziecko nie musi robić niczego, czego się lęka lub na co nie ma ochoty. W czasie zajęć doświadczymy i nauczymy się: współpracy i działania w grupie, radosnych piosenek, akceptacji innych dzieci, samodzielności przy posiłkach, radości tworzenia (zabawy plastyczne), zasad panujących w przedszkolu.W cyklu spotkań adaptacyjnych wprowadzamy trójstopniową metodę usamodzielniania się Dzieci:
– na początku w zajęciach wraz z Dzieckiem uczestniczy Rodzic, wspierając je w zabawie
w gronie rówieśników;
– następnie Rodzic staje się obserwatorem pracy Dziecka w grupie, pod kierunkiem pani pedagog,
– Dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie (bez Rodziców), wraz ze swoją nową ciocią przedszkolną .
W ten sposób Dzieci, zupełnie naturalnie i bezboleśnie, stają się gotowe do samodzielnej zabawy i pracy, która to gotowość pomaga rozpocząć dobry start w edukacji przedszkolnej.
Co nasze zajęcia dają Rodzicom ?Zastanawiasz się nad tym, czy Dziecko da sobie radę?
Nie myślisz o tym, jak Ty zniesiesz rozstanie, prawda? My pomyśleliśmy także o Rodzicach. Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala wychowawcy skupić się na indywidualnych potrzebach Dzieci i sprawia, że rodzice mają większy komfort psychiczny pozostawiając maluchy po raz pierwszy pod opieką obcej osoby.
Serdecznie zachęcamy Rodziców do jak najczęstszych rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia adaptacyjne. Warto pytać o każdy nurtujący Państwa problem i zgłaszać wszelkie uwagi. Konsultacje po zajęciach są naturalną częścią procesu usamodzielniania Waszego Dziecka.

31.08.2018r. „Pożegnanie wakacji”

20.08-24.08.2018r. „Smyki dookoła Świata-> Wspomnienia z podróży”

Poniedziałek

Błękitna woda i złoty piasek to najwspanialsze wspomnienia z nadmorskich podróży! W tym tygodniu będziemy plastycznie odtwarzać z pamięci najwspanialsze symbole wakacyjnych podróży!

Wtorek

Pod wodą mieszkają wspaniałe stworzenia: kolorowe rybki, meduzy, ośmiornice ,  różnokolorowe rafy koralowe itp. Dziś spróbujemy odtworzyć podwodne wspomnienia!

Środa

Soczyste owoce również kojarzą nam się ze słonecznymi wakacjami. Soczyste arbuzy, słodkie pomarańcze, kwaśne kiwi i wiele innych smakołyków wyczarują nasze Smyki w tym dniu!

Czwartek

Jeziora nieodzownie kojarzą nam się  z żaglówkami i jachtami żaglowymi! Czy naszym Smykom uda się wykonać  je na papierze? Tego dowiemy się już wkrótce!

Piątek

W tym dniu odwiedza nas wspaniali goście- OWADY! Na spotkaniu dzieci poznają zasady obserwacji zwierząt. Dowiedzą się jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez owady jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób odpowiadają na nie. Zwrócimy uwagę zarówno na cechy łączące jak i na różnorodność w obrębie tej grupy zwierząt. Na wybranych przykładach zostaną przedstawione różnego typu powiązania między budową, a trybem życia owadów.

24.08.2018r. „Spotkanie z owadami”

Na świecie żyje około 10 tryliardów owadów. Są najliczniejszą grupą zwierząt zarówno pod względem łącznej masy jak i ilości gatunków. Zasiedliły wszystkie dostępne środowiska. Nie uświadamiamy sobie, że niezależnie gdzie jesteśmy zawsze towarzyszą nam ich tysiące. Na spotkaniu dzieci poznają zasady obserwacji zwierząt. Dowiedzą się jakie reakcje z naszej strony odbierane są przez owady jako zagrożenie ich życia i w jaki sposób odpowiadają na nie. Zwrócimy uwagę zarówno na cechy łączące jak i na różnorodność w obrębie tej grupy zwierząt. Na wybranych przykładach zostaną przedstawione różnego typu powiązania między budową, a trybem życia owadów.
Policzymy skrzydła czy odnóża owada. Przedstawimy dzień z życia świerszcza, karaczana, szarańczy i modliszki. Odpowiemy na pytania: ile jest owadów na świecie, gdzie mieszkają, czym się żywią, czy mały owad podobny jest do swoich rodziców i wiele innych.Prezentowane owady:
-ŻYWE OKAZY(min. 8 gatunków spośród wymienionych w zależności od sezonu):
modliszki, świerszcze, karaczany, szarańcze, straszyki, patyczaki, larwy,
liśćce, chrząszcze, żuki, złotooki, koniki polne,
-ZASUSZONE W GABLOTKACH: Największe gatunki chrząszcza i motyla na świecie,
motyle dzienne i ćmy polskie oraz tropikalne, chrząszcze, żuki, ważki, kruszczyce.